27 Nisan 2015 Pazartesi 6 Yorum

LGBT FİLM ÇEVİRİLERİ GELİYOR!


Bilen bilir, LGBT sinemasının benim için yeri büyüktür. Tam da bu yüzden sık sık LGBT üzerine filmler, diziler çevirir ve izlerim. Bir süredir de Looking ve Please Like Me çevirilerine yoğunlaşmıştım. Please Like Me'nin sezon finali yapması ve Looking'in de beni hüzünlere boğar bir şekilde iptal edilmesinden sonra ellerim bomboş ve hüsran içinde kalakalmıştım. Öyle ki mutsuzluktan, bir süredir düzenli olarak çevirisini yaptığım Once Upon A Time'ı bile terk etmiştim. Ama sonra bu durgunluk dönemi, bana twitterdan ulaşan Fahrettin'in önerisiyle altyazısız kalmış LGBT filmlerine yönelmeye karar verdim.
Aslında bu fikir uzun zamandır beni dürtmekteydi. Lakin bir türlü vakit bulamıyordum. Şu dönemde de vakit konusunda kafam biraz rahat olunca, "Bundan daha iyi fırsat mı olur," diye düşündüm ve bu konuyu ayağım alçılı olduğu dönemde benim yerime Looking çevirilerini yapan Tolga'ya açtım. Ve tahmin edin ne oldu? O da bu işe gönüllü oldu. Yani sonuç olarak LGBT film çevirileri geliyor!
Şu an için seçilen filmler Fahrettin'le yaptığımız görüşmeler sonrasında onun araştırmalarıyla ortaya çıkmış olan mini bir listeden ibaret. Ama bu liste sizin de yardımlarınızla daha da genişleyebilir. Sonuçta bizler altyazısı olmayan her filmi bilemeyiz. Ama sizlerin izlemek için altyazı beklediği belli başlı filmler olabilir ve bu filmlerle listemize katkıda bulunabilirsiniz.
 
;