5 Şubat 2015 Perşembe 2 Yorum

RUHUMUN AYNASI


Dokunduğunuzda içinizi ürperten şeyler vardır ya hani? İşte aynalar da benim için hep böyle olmuştur. Sebebini başlarda bilememiş olsam da aynalara karşı hoş olmayan hisler beslemişimdir bugüne kadar. Belki size saçma gelecek ama sanırım aynalardan korkuyorum.
Aslında bu korkum tam olarak on iki yaşındayken başladı. O zamana kadar bir ayna benim için eğlence objesinden başka bir şey değildi. Saçlarımı şekilden şekle sokup, annemin makyaj malzemelerini yüzüme boca ettiğim o zamanlar, azar yemeden hemen önce ayna karşısında geçirirdim zamanımı. Oldukça da eğlenceli zamanlardı bunlar. Ama sonra bir şeyler değişti ve aynalar artık o kadar da çekici gelmemeye başladı bana.
İlk gençlik dönemlerimde bunun üzerinde fazla durmadım. Ayna karşısında olabildiğince çok vakit geçirmek istenilen o dönemlerde ben tam tersine olabildiğince uzak duruyordum. Ama dediğim gibi bunun sebebi hakkında pek düşünmüyordum. Sonuçta aptalca bir korkudan başka bir şey değildi bu. Yani üzerine düşünecek çok da fazla bir şey yoktu.
2 Şubat 2015 Pazartesi 2 Yorum

OKUDUM & İZLEDİM: ÖLÜMCÜL TÜR / THE STRAINÇoğu kişinin yaz sezonu dizileri içerisinde, Temmuz ayında sabırsızlıkla beklediği bir dizi vardı. The Strain'den bahsediyorum elbette. Gizemli ve gerilim dolu, korkutucu öğeler barındıran trailer ve promolarıyla ilgiyi ve beklentiyi her daim yüksekte tutan The Strain, Temmuz ayında başladığında beklendiği gibi harika eleştiriler alarak birçok kişinin gönlünde taht kurmuştu.
Ama çok az kişi biliyordu ki The Strain aslında bir kitap uyarlamasıydı. 3 kitaplık bir seri olan ve ülkemizde Ölümcül Tür üçlemesi olarak İthaki Yayınları tarafından basılan seriden uyarlanmıştı dizi. Ve elbette ilk yayınlandığı dönem yani ülkemizde Twilight serisi ile başlayan vampir akımına denk gelen dönemde açıkçası pek de dikkatleri çekmemişti. Bu yüzden de ülkemizde ben de dahil bir çok kişi kitapları diziden sonra okumaya başladı.
Uzun zamandır planladığım ve hazırlığını yaptığım Okudum ve İzledim bölümüm için ben de ilk olarak Ölümcül Tür kitabı ve kitaptan uyarlanan The Strain'i seçmeye karar verdim.
 
;